Spread the love

מגיפת ה-COVID-19 הובילה לדרכים חדשות לקנות אפילו את הסחורה הבסיסית ביותר: מצרכים נמסרו עד מפתן הדלת, ההזמנות המקוונות זינקו, והשירות לצד המדרכה הפך לנורמה עבור מסעדות וקמעונאים גדולים. תעשיית הרכב לא הייתה שונה, כאשר סוכנויות, קמעונאים וצרכנים עברו כולם לפרקטיקות שונות. כדי ללמוד עוד על תפיסות של השינוי המתמשך בתהליך רכישת הרכב, סקרנו למעלה מ-1,000 בעלי רכב המתגוררים כיום בארה”ב בין התאריכים 9 בפברואר – 10 בפברואר 2022. שימו לב, סקר זה נערך לפני העלייה במחירי הדלק ברחבי הארץ.

בדקנו כיצד המגיפה השפיעה על התוכניות של בעלי מכוניות לרכישת המכונית הבאה שלהם. המשיבים גם הציעו תובנות לגבי חוויית רכישת הרכב האחרונה שלהם, רמות האמון שלהם בעת רכישת רכב ושיטות קנייה שונות שאליהם הם יהיו פתוחים לרכישה הבאה.

מדידת עניין

הסקר גם חשף כי 35% מהנשאלים מתכננים לרכוש מכונית משומשת בשנת 2022, ו-1 מכל 5 נשאלים דיווחו שהם מחפשים מכונית במחיר שבין 20,001 ל-30,000 דולר.

כמו כן, משיבים שחיפשו מכונית היו בסבירות הגבוהה ביותר להישען לעבר הונדה (24%), כאשר טויוטה (19%) ויונדאי (16%) במקום השני והשלישי. בסך הכל, הקונים הללו היו גם בסבירות גבוהה לחפש רכב שטח או קרוסאובר (45%), כאשר קונים סדאן ממשיכים אחריו (30%). עם זאת, חשוב לציין שהמשיבים לא נדרשו לבחור רק מותג אחד ובמקום זאת התבקשו לבחור את כל המותגים שהם שוקלים.

טרנדים של קניית רכב
קניית רכב היא רכישה משמעותית עם מגוון גורמים. לאחר מכן, ביקשנו מהמשתתפים לפרט את חווית קניית המכונית האחרונה שלהם.

כשנשאלו על רכישת הרכב האחרונה שלהם, 67% מהנשאלים קנו מכוניות חדשות ו-33% רכשו משומשות. מעניין לציין כי נשאלים בשנות ה-30 לחייהם היו בסבירות גבוהה יותר שהלכו בדרך המשומשת, בעוד שקבוצות גיל אחרות בחרו בתדירות גבוהה יותר במכונית חדשה.

בנוסף, רוב המשיבים רכשו את הרכב האחרון שלהם בסוכנות או קמעונאי אישי, כאשר 51% מהנשאלים דיווחו על שיטת רכישה זו. באופן דומה, כאשר בוחנים היבטים אחרים של מסע הקניות, 53% מהמשיבים אושרו מראש להלוואה לפני שדיברו עם סוכנות רכב או קמעונאי, והמשיבים בילו בממוצע 5.3 שבועות במחקר לפני רכישת הרכב האחרון שלהם.

מחשבות על אמון
בעת רכישה גדולה, כדאי שתהיה לך גישה להדרכה מהימנה. החלק הבא של הסקר בוחן את האמון והנוחות של המשיבים בתהליך קניית המכונית.

כשנשאלו לגבי רמת הנוחות שלהם עם אפשרויות שונות לרכישת רכב, תוצאות הסקר הראו שיותר ממחצית מהנשאלים (59%) אמרו שהם סומכים על קניית רכב מקוונת מקמעונאי, במידה מסוימת או במידה רבה. באותו קו, כשנשאלו על תחושת נאמנות לסוכנות/קמעונאי או איש מכירות ספציפיים, רק 26% אמרו שהם נאמנים לאדם ספציפי, 45% דיווחו שהם מרגישים נאמנים לסוכנות/קמעונאית ספציפית, ו-40% ציינו שהם לא. לא מרגיש נאמן לאף אחד מהם.

שיטות רכישה של העתיד
מגיפת COVID-19 שינתה את התנהגות הצרכנים באופן מתמשך. יותר מתמיד, לקוחות פתוחים לשנות את האופן שבו הם קונים מכוניות, מה שעורר את הסקרנות שלנו ללמוד עוד על אילו שיטות מתפתחות אחרות לקניית רכב עוררו עניין של צרכנים. בתרשים שלאחר מכן, אנו בודקים באילו שיטות רכישה נוח לצרכנים להשתמש בקניות מכוניות.

כשמדובר בשיטות חדשות יותר של קניית רכב, המשיבים הביעו נחמה עם הרעיון של שילוב של שיטות מקוונות ושיטות אישיות: 38% ירגישו בנוח להזמין רכב באינטרנט למשלוח עד הבית, ו-44% אמרו שיהיה להם נוח להזמין באינטרנט עבור איסוף משולש אצל סוחר או קמעונאי. פחות משיבים התעניינו בשיטות הנישתיות יותר, כמו בדיקות מציאות רבודה (24%) ובעלות על מנויים (23%). יותר ויותר ברור שלקוחות מחפשים גמישות באופן שבו הם מסוגלים לקנות מכונית.

נוף קניית הרכב
בשנה הקרובה, אלפי אנשים יחפשו לרכוש מכונית, והמגיפה אף חיזקה את הסבירות הזו עבור חלקם. אם רכישות קודמות הן אינדיקציה כלשהי להתנהגות עתידית, יהיה שילוב של אנשים המחפשים רכבים חדשים ומשומשים, קונים לא בהכרח ירגישו נאמנות כלפי איש מכירות או סוחר/קמעונאי, והצרכנים יתעניינו בכמה שיטות קנייה חדשות יותר, במיוחד האפשרות לקנות מכוניות באינטרנט. ב-CarMax, אנחנו מבינים שלאנשים יש דרכים שונות שהם רוצים לקנות את המכונית הבאה שלהם. עם אפשרויות נסיעת מבחן והיכולת לעיין במבחר המכוניות שלנו באינטרנט, CarMax כאן כדי לעזור לך למצוא את הרכב הבא שלך. אנו אפילו מציעים ערבות להחזר הכסף למשך 30 יום (עד 1,500 מייל) כדי להבטיח שתסעו הביתה במכונית המתאימה לכם. עבור אל CarMax.com כדי ללמוד עוד ולקנות את המלאי המקוון שלנו עכשיו.

מֵתוֹדוֹלוֹגִיָה
סקרנו 1,000 בעלי רכבים נוכחיים בארה”ב לגבי התוכניות שלהם לרכישת רכב בעתיד וחוויות הרכישה שלהם בעבר. שני הסקרים היו של האוכלוסייה הכללית ולא רק ללקוחות CarMax. הגילאים של הנשאלים נעו בין 19 ל-76 עם גיל ממוצע של 40. הסקר נערך בין התאריכים 9 בפברואר – 10 בפברואר 2022.

מגבלות
הנתונים שאנו מציגים מסתמכים על דיווח עצמי. ישנן בעיות רבות עם נתונים בדיווח עצמי. סוגיות אלה כוללות, בין היתר, את הדברים הבאים: זיכרון סלקטיבי, טלסקופ, ייחוס והגזמה.

הצהרת שימוש הוגן
לאחר שנה חסרת תקדים, תהליך רכישת הרכב מתפתח במהירות. אם מישהו שאתה מכיר יוכל להפיק תועלת מהמידע בפרויקט זה, תוכל לשתף עבור כל שימוש חוזר לא מסחרי. אנו מבקשים ממך לקשר לכאן כדי שניתן יהיה לבדוק את כל הפרויקט ואת המתודולוגיה שלו. זה נותן קרדיט גם לתורמים החרוצים שלנו, שמאפשרים את העבודה הזו.

// Remove X-Powered-By add_action('wp', 'jltwp_adminify_remove_powered'); function jltwp_adminify_remove_powered() { if (function_exists('header_remove')) { header_remove('x-powered-by'); } }