Spread the love

נתחיל בזה: אם אתה מגלה דרך בטוחה להרחיק עכברים ומכרסמים מהמכונית שלך, פטנט עליה והרוויח מיליונים. זה כמעט פשוטו כמשמעו בעקבות הפתגם הישן, “בנה מלכודת עכברים טובה יותר, והעולם יצעיד דרך לדלת שלך.” מלבד המובן מאליו של לא לרצות מכרסם במכונית שלך, הפורעים הקטנים אוכלים חוטים ומשאירים בלגן מוכה מחלות. אתה רוצה להוציא אותם ולהרחיק אותם – אבל אין באמת דרך מוכחת אחת להרחיק מכרסמים מהמכונית שלך. עם זאת, ישנם מספר דברים שאתה יכול לנסות, ולמרות שאחד מהם לא יהיה יעיל לחלוטין, ייתכן ששילוב עשוי לעבוד טוב יותר.

מדוע מכרסמים נכנסים למכוניות
עבור מכרסם, המכונית שלך מהווה בית אטרקטיבי מאוד. הם מחפשים מחסה ופתחים הדוקים שלא מאפשרים לטורפים גדולים יותר להגיע אליהם, וזה מתאר גם את הפנים וגם חללים רבים מתחת למכסה המנוע. מכרסמים גם אוהבים לכרסם את החוטים – כנראה כדי שהשיניים שלהם לא יגדלו יותר מדי, אם כי יש המתעקשים שהם אוהבים את הבידוד המבוסס על סויה בשימוש כעת – ויש הרבה מה למצוא. ובפנים, יש הרבה חומר נוח לבניית קן בצורה של מה שאנחנו מכנים “מושבים”.

במקרה של עכברים, אתה נלחם ביצור שיכול לעבור דרך חור בגודל עיפרון בצעירותו וחור בגודל אגורה כמבוגר בגודל מלא. ישנם כמה חורים כאלה דרך חומת האש של המכונית שעוברים בין תא המנוע לפנים (עבור חוטים וכבלים), ומערכת האוורור מספקת מעבר דומה. רווחים מסביב לדלתות וחורי חלודה ברצפה הם מקורות פוטנציאליים נוספים לכניסה פנימית. הכניסה לתא המנוע – לעכבר או משהו גדול יותר, כמו סנאי – היא חתיכת עוגה.

איך למנוע מכרסמים להיכנס מתחת למכסה המנוע
אתה לא יכול.

חלק מהאמצעים ההרתעים הבאים עשויים לעזור להרחיק מכרסם מרוכז מהמכונית שלך, אבל ייתכן שיהיה עליך לעשות זאת עם מלכודות – וזה ממש מחוץ לתחום שלנו כאן. עם זאת, אם המכונית נמצאת במוסך, מלכודות לאורך הקירות הן הגנה ראשונה חזקה.

אפילו מכוניות שיש להן מחבתות גחון מוצקות לאווירודינמיקה משאירות חורים מסביב למערכת המתלים שכל מכרסם קטן יכול לעבור דרכם, אז זה לא סטרטר. אבל יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפוך את הרכב שלך לפחות אטרקטיבי.

השארת מכסה המנוע פתוח: למרות שזה עשוי להישמע מנוגד לאינטואיציה וכנראה מעשי רק אם המכונית במוסך, השארת מכסה המנוע פתוח מסירה חלק מההגנה מפני בעלי חיים גדולים יותר שמכרסמים קטנים יותר משתוקקים להם. שימו לב שעליכם לנתק את האור מתחת למכסה המנוע (אם לרכב שלכם יש כזו) כדי שהסוללה שלכם לא תתרוקן.

אור: עכברים הם ליליים (כלומר הם ישנים במהלך היום ומחפשים מזון בלילה), והם לא דואגים במיוחד לאור. נורות LED הן ברכה לכך, שכן הן משתמשות רק בשביעית מהעוצמה של נורות הליבון הישנות ואינן מתחממות. אתה יכול אפילו לנסות להניח נורת צרות עם נורת LED על רצפת המוסך שלך מתחת למרכז אזור מכסה המנוע, מכיוון שאתה יכול לגרום לגלגלי המכונית שלך לפוש אותה כשאתה נכנס פנימה.

רעש: ישנם מספר רב של דוחי מכרסמים קוליים בשוק, הן עם פלאג-אין והן על סוללות, והם די “מוגדרים ונשכחים”. חלקם כוללים strobes המוסיפים גורם “אור בהיר”. למרות שנטען שהם שותקים לאנשים וחיות מחמד רגילות, הם כמעט לא זוכים להערצה אוניברסלית. פתרון זול יותר יכול להיות חיבור רדיו, אולי לטיימר (במקרה של עכברים, הם כנראה רחוקים מהמכונית בלילה), אבל בניגוד לדוחפים, זה לא ישתוק.

ריח: כמו עם דוחי קול, יש הרבה מוצרים ריחניים שנטען שהם דוחים עכברים ומכרסמים אחרים. מלבד אלה ארוזים מראש, נראה שהמומלץ ביותר הוא שמן מנטה (שאפשר לרסס מסביב), ארז (מזמן ידוע כדוחה עש; מומלץ במיוחד ארז ווסטרן אדום), ציפורן, אורן-סול, פלפל קאיין, אייריש ספרינג. סבון, קינמון, כדורי עש ויריעות מייבש (Bounce צוטט בשמו). במיוחד בפנים, חלק מהאפשרויות הללו הולכות להיות פחות מעצבנות מאחרות – ואולי אפילו נעימות. עם זאת, רבים מאבדים את הריח החזק שלהם עם הזמן וצריכים להיות מוחלפים מעת לעת.

הרתעה פיזית: התניעו והזיזו את המכונית לעיתים קרובות, כך שההפרעה התכופה יחסית תמנע מבקרים אלו לבנות קן לאורך זמן. (לפעמים מומלץ לצפור בצופר או לנגן ברדיו בקול רם לפני התנעת המנוע, מכיוון שהרעש עלול לגרום להם להתפנות לפני שחלק נע יכול לפגוע בהם.) ניתן לכסות רווחים וחורים במסך מתכת או למלא אותם בצמר פלדה או נייר אלומיניום. אתה יכול גם להניח נחש גומי על הקרקע, אבל הקפד לספר לבני בית אחרים שעשית זאת תחילה כדי להימנע מלהפתיע אותם.

אם הגנה על חוטים מפני מכרסמים היא המטרה העיקרית שלך, אתה יכול לעטוף כיסוי מתכת סביבם. הונדה מייצרת סרט מיוחד מקודם מאוד שכביכול ספוג בקפסאיצין בטעם חם; ניתן לרכוש אותו בסוכנות או באינטרנט.

לבסוף, יש כיום גם אמצעי מניעה לעכבר זמינים. אם הם עובדים, זה לא יהיה מייד (תוחלת החיים של עכבר היא בערך 1-2 שנים), אבל לפחות עשויים להיות פחות ופחות עכברים לאורך זמן.

ואם כל השאר נכשל, אתה תמיד יכול להשיג חתול.

// Remove X-Powered-By add_action('wp', 'jltwp_adminify_remove_powered'); function jltwp_adminify_remove_powered() { if (function_exists('header_remove')) { header_remove('x-powered-by'); } }